HO Potkali se u Kolína - 4. Horolezecké klání na Pašince 3.6. 2006 - výsledková listina

 

ceny již po několikáté věnoval HUDY sport Jičín a patří mu za to velký dík

 

 

 

poř.

jméno příslušnost Dlouhý bidlo 6+ La Cobra7+/8- body   časovka
1 Jakub "Kub" Žítek HOUB top top 200 0:35:38
2 Jan "Štaflík" Pokštefl  HOPSUK top top 200 0:42:91
3 Martin "Doktor" Smrtka HOPSUK 99 99 198 0:41:05
4 Petr Junek Brandýs n/L top 41 141 -
5 Romana Tiptová (1. žena) Praha top 13 113 -
6 Eva Lisová (2. žena) HOPSUK 15 30 45 3:03:01
7 Lukáš Neklan HOPSUK 16 13 29 2:29:60
8 Jitka Lukešová (3. žena) Kolín 16 12 28 2:24:91
9 Barbora Šormová (4. žena) Praha 15 13 28 15:00:00
10 Michal Bílek HOPSUK 10 12 22 -
11 Anna Feriancová (5. žena) Slovensko 8 12 20 15:00:00
12 13

Michal Froněk ,

Tomáš Froněk

Týnec n/L

-

13

13

-

14 Honza Procházka Červené Pečky - 8 8 15:00:00
15 Jakub Lukeš Kolín - 8 8 -
16 Franta Rámus Kolínsko 3 4 7 0:32:50
17 Tonda Zachariáš KHS Kolín - - odstoupil -

 

4. ročník Horolezeckého klání na Pašince se uskutečnil za nádherného slunného počasí, které s sebou přineslo letošní pokročilé jaro. Podmínky k lezení byly takřka ideální, což se o minulém ročníku dá prohlásit téže. Vzhledem k této skutečnosti se na Pašince sešla okolo 10 hodiny dopolední jen malá skupinka většinou místních lezců, kteří byli nízkou účastí poněkud rozladěni. Jako zázrakem se však zhruba do 12 hodiny zápisová listina naplnila opozdilci, kterým bylo tentokráte prominuto. Startovalo tedy opět 16 závodníků z mnoha různých destinací a oddílů. Každopádně musím poznamenat, že by mě vážně potěšilo, když už si dáme se Střihym a Bobrem tu práci uspořádat závody, hlavně tedy pro lezce, co Pašinku znají a navštěvují, kdyby tedy dorazili a nedělali vše možné jiné, co svět blbostí nabízí, když je třeba sejít se, pokecat, zalízt, zabojovat a hlavně podpořit oddílovou akci! Tohle mě vážně mrzí. Zpět k závodům.   

       Největší drama přinesla stejně jako minulý rok časovka. Jelikož jsme letos zvolili cesty spíše lehké, aby si méně zkušení lezci zalezli také, bylo rozuzlení letošního závodu na ní. Po úžasných výkonech našich statečných a pomalu dá se už říci i zkušených žen, bylo možné shlédnout pod střechovým převisem opravdové drama. Boj Jana "Štaflíka" Pokštefla (29, HOPSUK) s Jakubem "Kubem" Žítkem (18, HOUB) o putovní trofej závodu: upadlý chyt z hrany tohoto převisu, plechem pobitý a Kubem porytý. Musím říci, že je opravdovým zážitkem, mít tuto čarokrásnou trofej celý rok doma na polici :-). Za to opravdu stojí bojovat. Nicméně Kub tedy Štaflíkův udatný čas 0:42:91 suše o 7 vteřin překonal a v tomto boji suverénně zvítězil. Pro Štaflíka tak zbylo místo druhé, tedy také velmi krásné. Báječný výkon předvedl též Martin "Doktor" Smrtka (27, HOPSUK), ale bohužel jeho udatné přelezy obou cest na obtížnost nebyly úplně čisté a i celkový dojem z jeho lezení napověděl, že na své přemožitele ještě úplně nedotrénoval. Nicméně čas zalezl třetí nejlepší v závodě a pokud ještě potrénuje sílu, je časovka jeho velká zbraň na příští klání. Jeho výtečného pojetí lezení na rychlost jsem si všiml již minule. Proto se těším, co předvede příště. Smolný den měl nestor Kolínského lezení Franta Rámus, který již na nástupu kupodivu obou cest nešťastně uklouzl po písku či navlhlé spraši a skončil i přes úžasný čas 0:32:50, kterým zdolal i Kuba, na místě poměrně ostudném - tedy předposledním. Frantovi přejeme více štěstí, pokud se příští rok opět vynoří z lesů a přijde závod podpořit. Když to vše viděl Tonda Zachariáš (KHS Kolín), také nestor Kolínského lezení a stále ještě borec, radši ze závodu odstoupil.

     Překvapením letošního klání byly ženy, kterých se letos účastnilo dokonce pět a výrazně promluvily do celkového pořadí. Nejeden muž zůstal poražen a možná i potupen. Největším překvapením byla Romana Tiptová, která se zde zjevila čirou náhodou a po chvíli bylo jasné, že svou kategorii ovládla a k vítězství jí nebylo třeba ani časovky. Eva Lisová (HOPSUK) zúročila své již dlouhodobé zkušenosti z lezení na Pašince a umístila se na báječném druhém místě, k němuž jí gratulujeme. Třetí místo obsadila lezecky velmi mladá Jitka Lukešová z Kolína, která je jednou z nejlepších lezoucích žen současnosti na Kolínsku a velmi se těším až malinko zesílí a vyleze se. Udatná je tedy dost již nyní a s radostí ji přivítáme v oddíle jako nováčka. Vyhrála též cenu o největší tlamu závodu, kterou pobavila všechny přihlížející, když zalehla celého Střihouna do písku a téže zapůsobila na porotu a získala její čestnou cenu. Samozřejmě též děkujeme štědrému sponzorovi HUDY sportu Jičín za bezva ceny pro naše borce a borky.

     Opět se tedy prokázalo, že pořadí je přímo závislé na počtu shybů a visů, které závodník za předešlý rok vykonal. Trochu pak také promluvily hodiny nalezené na této skále, i když v tom to samozřejmě úplně není. Proto doporučujeme začít s přípravou na další ročník již nyní, jelikož nikde není řečeno, že Kub je na Kolínsku opravdu ten nejlepší lezec a věřím, že konkurentů, lačných po trofeji a výtečném tradičním dortu od Evy Lisové, je tu i jinde ve světě dost.

     Myslíme tedy, že se nakonec čtvrtý ročník dnes již opravdu tradičního Horolezeckého klání na Pašince vydařil a srdečně zveme všechny lezce a lezčata na klání páté, které se uskuteční v termínu blízkém letošnímu (konec jara 2007).

                                                            Za pořadatele Ondra "Běhy" Běhal