Horolezecké klání na Pašince 2009 - výsledky

pořádá HO Potkali se u Kolína

uskutečnilo se v sobotu 6.6. 2009

 

laskaví sponzoři:

 

     

    

   

 

www.postriziny.cz 

www.horosvaz.cz   www.sodo-kolin.cz

www.singingrock.cz   www.uax.cz

www.hudy.cz   www.pavouci.cz 

www.mth-kolin.cz

 

ČTU TK OREGON KOLÍN   PILC ODPADY s.r.o.

 

mediální partner:

 

www.kolin.pres.cz

 

 

Výsledková listina klání 2009 (.pdf)

 

    Letošní klání proběhlo ve znamení očekávání poctivého deště, který nakonec také přišel a vše spláchl. Nikdo z organizátorů moc nečekal, že vůbec někdo přijede, ale stalo se a po deváté ranní se začal prostor pod skálou zvolna plnit závodníky, kteří chtěli lézt než se strhne liják. Hektické přípravy tou dobou ale ještě neskončily, nicméně se vše podařilo pro lezuchtivé závodníky připravit takřka v čas a snad i kvalitně. Cesty se letos dle slov závodníků moc nevydařily, první prý moc lehká, druhá zas moc těžká... Nicméně téměř celé závodní pole velmi slušně roztřídili a vzhledem k tomu (a také vydatnému pozdně odpolednímu dešti) nebylo nutné trápit nejlepší finálovkou.

   První byly k přelezům nabídnuty časovky. První z nich byla pro zkušenější lezce zhruba na cestě Diretisima, druhá spíše pro začátečníky na cestě JZ spára. V průběhu dopoledne byly předlezeny obě cesty na obtížnost. První s názvem Lelek za cca 6+, kterou téměř všichni závodníci, kteří to mysleli se závoděním vážně, topovali. Druhá s názvem Lebka s hnáty za cca 9- již dala většině pěkně pokouřit, jelikož byla dost silová, místy po malých lištách a navíc s bouldrovými kroky. Dalším problémem bylo uhlídat si koridor a v ne příliš přehledném převise nepřešlápnout. To se nakonec stalo osudným i největšímu favoritovi Ondrovi Ďoubalovi, který tak bohužel přerušil úspěšnou linii vítězství z minulých dvou ročníků klání. Nezbývá nežli gratulovat borcům, kteří se letos nejlépe předvedli. Jejich přehled je zde:

 

Stupně vítězů kategorie mužů:

1. Marek Janata - Havlíčkův Brod

2. Ondřej Ďoubal - TJ Elán Kutná Hora

3. Lukáš Smejkal - HO Doubrava

 

Stupně vítězů kategorie žen:

1. Jana Koelusová - HK Rakovník jih

2. Jitka Lukešová - HOPSUK

3. Olina Ramešová - HO Alpin 4

 

Stupně vítězů kategorie dětí (dívky i chlapci dohromady):

1. Veronika Veselá - ČP

2. Lucie M

3. Michaela Nejedlá - Velim

 

Lezbě nazdar! Za organizátory napsal Běhy            

 

 


 

Takto jsme Vás lákali na klání 2009

 

~ kategorie závodů: oblastní, venkovní  ~ disciplína: obtížnost

 

   Srdečně zveme lezce a lezkyně všech kategorií, diváky, podporu a všechny kolemjdoucí na 7. ročník nejslavnějšího závodu v lezení na obtížnost a rychlost Kolínska. Ten proběhne v sobotu 6. 6. 2009 na Skále u Kohoutova mlýna - tzv. "Pašince". Prezence od 9:15 do 10:00 na místě. Případně předem do 4. 6. 2009 na tento email behyl(ZaV) tiscali.cz Startovné se letos opět neplatí. Start závodu 10:01. Kategorie: ženy a muži (děti do 16 let, dospělí, důchodci nad 56 let). Dvě cesty na skále na obtížnost stylem řekněme FLASH (mohou být značně upravené), jedna cesta na skále na rychlost stylem TR. Finále pro nejlepší (počet finalistů dle uvážení poroty) stylem OS na speciálně upravené cestě na skále. Leze se za každého počasí. Cesty staví Střihoun a Běhy. Tradiční putovní trofej vyhrává celkový vítěz klaní. Program závodů je letos opět rozšířen i o cestu pro lidi, kteří ještě v životě po skále nelezli a chtějí si to vyzkoušet jen tak mimo závod. Bude zde pro ně připraven odborný personál a potřebné vybavení. Dostatek sponzorovaného pitiva zajištěn. Po skončení závodů mohutná afterpárty na místě. Vlastní půllitry výhodou! Grilling, slackline, repro i kytary a jiné zábavy... Nocleh na místě a v blízkém okolí pod širákem, či ve vlastním stanu.

 

 

 

Pravidla klání 2009

Plakát ke stažení (.jpg)

Plakát ke stažení (.pdf)
 

Vítězky klání 2008 - 1. Veřča Jecelínová, 2. Oli Ramešová, 3. Bára Šormová

 

více informací bude včas k mání - sledujte dění na www.hopsuk.borec.cz

 

minulé ročníky viz. 2008 2007 2006 2005