"Babí" babí léto 

  

   Je neděle, krásné slunné počasí, ležím v houpací síti, tak trochu rozlámaná po sobotním lezení a analyzuji svoje a Šárčiny výkony. My holky, jsme si totiž zase vyrazily.Tentokrát jsme se vydaly na nádherné místo v údolí řeky Chrudimky, do bývalého lomu v obci Škrovád.

   Po příjezdu jsme šly nejprve na průzkumnou cestu, abychom se zorientovaly a naplánovaly si s čím začneme. No, procházka to byla pěkná, jen jsme při ní zjistily, že lom je poněkud rozlehlý a jeho stěny poněkud ploché. A na těch téměř plochých stěnách pouze jeden či dva kruhy ke slanění nebo ještě lépe nic, což nás trochu šokovalo, protože jsme přeci jen přijely lézt a ne se rozplývat nad krásami místního kraje. Nutno podotknout, že zkušenosti s lezením na písku téměř nemám a Šárka si na něj sáhla poprvé.

   Rozhodly jsme se to rozbalit na pravém břehu Chrudimky, kde jsme objevily skvělé zákoutí. Líbily se nám tu totiž v těch příšerných plotnách spáry a trhliny a doufaly jsme, že se nám podaří něco vytáhnout. Navíc jsme doposud nikdy nepoužívaly vkládání vlastního jištění, bez čehož bychom se tu neobešly a tak i tohle byla premiéra. Měly jsme všehovšudy dvě smyce, tak to muselo stačit. Vytáhla jsem první spáru a přišlo mi to docela snadné, takže si to zkusila vytáhnout i Šárka – a v pohodě. Sice se místy chyty sypaly pod rukou, ale „pohoda“. Sice nám tu místní vykali, ale „pohoda“. My jsme jim totiž předvedly, že ještě nejsme žádný baby. Pak jsme zkusily vytáhnout komín v rohu masívu a super. Horší to bylo na plotnách s dírkami jen na prstík. Sem tam se něco povedlo, ale zase tolik jsme se do toho nehrnuly. Prostě jsme se cpaly spíš do trhlin, kde se muselo šikovně vyvažovat a právě to na tom bylo krásné. A úplně zadarmo to taky nebylo. Prostě jsme se zamilovaly do spár. I když v jedné jsem si málem nadělala do tang.

   Musím konstatovat, že to byl super strávený den. Fakt jsme si to se Šárkou užily a určitě se sem někdy vrátíme. Ještě jsem se chtěla zmínit o tom, jak zvláštně působí v přírodě pravidelné tvary bloků. Je to fascinující místo. Ne, že bych měla potřebu umísťovat na net všechny své zážitky a postřehy, jen se chci podělit o tu parádu, která tam všude kolem byla k vidění a pokud se tam někdy zatouláte, nebudete zklamaní. S pozdravem  JITKA 12.9.2006